Szukaj w serwisie

Newsletter

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

A- A A+

Aktualności

UWAGA MIESZKAŃCY!

UWAGA MIESZKAŃCY MIEJSCOWOŚCI WĘŻYSKA, CHOJNA, CZARNOWO, SARBIA, RETNO, STRUMIENNO, NOWY RADUSZEC, BRZÓZKA I SARNIE ŁĘGI ZAOPATRYWANI W WODĘ Z WODOCIĄGU OBIEGOWEGO Z UJĘCIA ZE STACJI UZDATNIANIA WODY W WĘŻYSKACH!

W związku z otrzymaną w dniu dzisiejszym oceną jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Krośnie Odrzańskim, Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne           sp. z o.o., informuje o zanotowanym przekroczeniu parametrów jakim powinna odpowiadać woda do spożycia (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi) i prosi o zastosowanie się do poniższych zasad:

-woda do celów konsumpcyjnych tj. do picia, przygotowywania posiłków, do produkcji żywności, mycia przedmiotów i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków powinna być używana po przegotowaniu,

-woda do innych celów socjalno-bytowych, higienicznych, domowych, do urządzeń sanitarnych (WC) może być wykorzystywana bezpośrednio.

KPWK sp. z o.o. we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną prowadzi ciągły monitoring wody pod względem jej jakości, co daje nam możliwość natychmiastowej reakcji.

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne sp. z o.o. informuje również, że natychmiast podjęło profilaktyczne działania naprawcze zmierzające do poprawy jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu zasilanego ze Stacji Uzdatniania Wody w m. Wężyska.

O przywróceniu należytej jakości wody KPWK sp. z o. o. poinformuje w jak najszybszym terminie.

                                                                                                                Prezes Zarządu

                                                                                                          Aleksander Kozłowski