Szukaj w serwisie

Newsletter

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

A- A A+

Aktualności

🌊AKCJA CZYSTA ODRA ♻️

Rusza druga edycja Akcja Czysta Odra zainicjowanej rok temu przez podróżnika i ekologa Dominik Dobrowolski.

Katastrofa ekologiczna na Odrze pokazała nam jak ważne jest dbanie o czystość wód i jak tragiczne w skutkach konsekwencje może nieść zanieczyszczanie rzek. Dlatego organizatorzy Akcja Czysta Odra 2023 postanowili kontynuować działania mające na celu poszerzanie wiedzy w tym zakresie oraz połączenie działań wielu lokalnych grup w jeden wspólny cel jakim jest ochrona Odry.

KPWK po raz kolejny zostało koordynatorem akcji na odcinku rzeki od Nowa Sól do Słubice. Grupy, wolontariusze, stowarzyszenia oraz inne organizacje z tego regionu mogą już zgłaszać chęć przystąpienia do programu.

Każda z inicjatyw może zostać dofinansowana w wysokości 500 zł na dowolny cel. Szczegóły dostępne są u koordynatora Wojciech Kliszewski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 661-068-040. Liczba grantów pieniężnych jest ograniczona.

Akcja Czysta Odra zaplanowana jest na 28 kwietnia - 7 maja 2023 r. Partnerem i sponsorem akcji jest Crédit Agricole oraz EFL Grupa Credit Agricole