Szukaj w serwisie

Newsletter

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

A- A A+

Aktualności

UWAGA MIESZKAŃCY MIEJSCOWOŚCI ZAOPATRYWANI W WODĘ Z WODOCIĄGU OBIEGOWEGO ZASILANEGO ZE STACJI UZDATNIANIA WODY W WĘŻYSKACH!

KPWK sp. z o.o. we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną prowadzi ciągły monitoring wody pod względem jej jakości, co daje nam możliwość natychmiastowej reakcji. W związku z otrzymaną w dniu dzisiejszym oceną jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim, Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne sp. z o.o.. informuje, że w związku z nieznacznym (mieszczącym się w granicach błędu pomiarowego) przekroczeniem parametrów jakim powinna odpowiadać woda zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi bardzo prosi o zastosowanie się do poniższych zasad:

-woda do celów konsumpcyjnych tj. do picia, przygotowywania posiłków, do produkcji żywności, mycia przedmiotów i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków powinna być używana po przegotowaniu

-woda do innych celów socjalno-bytowych, higienicznych, domowych, do urządzeń sanitarnych (WC) może być wykorzystywana bezpośrednio.

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne sp. z o.o. informuje również, że natychmiast podjęło profilaktyczne działania naprawcze zmierzające do poprawy jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu zasilanego ze Stacji Uzdatniania Wody w m. Wężyska.

W dniu 23 września (poniedziałek) zostanie ponownie pobrana woda do badania.

O przywróceniu należytej jakości wody KPWK sp. z o. o. poinformuje w jak najszybszym terminie

 

Prezes Zarządu

Aleksander Kozłowski