Aktualności

? ŁĄCZY NAS RZEKA ?

Utworzono: środa, 07 lipiec 2021 11:02

W dniu 22 czerwca KPWK przywitaliśmy uczestników RECYKLING REJS.

Kajakarzy dowodzonych przez ekologa Dominika Dobrowolskiego ugościliśmy na 515 km rzeki Odry, gdzie odbył się piknik ŁĄCZY NAS RZEKA.

Do udziału w pikniku zaprosiliśmy dzieci w wieku od 5 do 10 lat, które wzięły udział w przygotowanych przez nas zabawach oraz wysłuchały prelekcji na temat ochrony wody oraz segregacji odpadów. Każdy
z uczestników otrzymał gadżety od organizatorów, a spośród najbardziej aktywnych wylosowaliśmy atrakcyjne nagrody ufundowane przez współorganizatorów.

Bawiliśmy i uczyliśmy się wspólnie, zarówno dzieci jak i dorośli, na terenach Przystani Gostchorze i Stowarzyszenia 515 przy nabrzeżu rzeki Odry w Krośnie Odrzańskim.

Piknik był współfinansowany ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Współorganizatorzy: Sołectwo Gostchorze, Sołectwo Łochowice, RecyklingRejs, Baza kajakowa Kosarzyn, ORANGE POLSKA S.A., Pronal sp. z o.o. sp.k., UNISOFT Sp. z o.o., 4M sp.j., Starpack, Maciej Bieńko, Złote Runo Sp. z o.o., Hydro Vacuum S.A. w Grudziądzu.

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne Sp. z o.o. w Krośnie Odrzańskim, składa serdeczne podziękowania na ręce wszystkich osób zaangażowanych we współorganizację pikniku ekologicznego pod hasłem ? Łączy nas rzeka?, uświetniającego  przybycie spływu kajakowego RecyklingRejs w ramach II Międzynarodowego Ekologicznego Spływu Wrocław ? Berlin 2021. 

 

PONIŻEJ LINKI DO FACEBOOK?A dot. wydarzenia:

- na naszym profilu tutaj

- relacja wideo Stowarzyszenie 515 dostępne tutaj zdjęcia dostępne tutaj

- Relacja jest też dostępna na profilu Pana Dominika Dobrowolskiego tutaj