Szukaj w serwisie

Newsletter

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

A- A A+

Konkurs rozstrzygnięty

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne sp. z o.o. chcąc dotrzeć do młodszego pokolenia odbiorców tj. uczniów Szkół Podstawowych w celu promowania i propagowania spożywania zdrowej krośnieńskiej wody z kranu, zorganizowała konkurs pn.: 

?Czysta i zdrowa ? krośnieńska woda kranowa?.

20 października 2017r. Prezes Spółki ? Aleksander Kozłowski wraz z Panią Martą Lachowską ? Przedstawicielką firmy specjalizującej się w produkcji urządzeń do dystrybucji i picia wody kranowej, podczas posiedzenia XL(40) Sesji Rady Miasta w Krośnie Odrzańskim w 2017r. przeprowadzili akcję zmieniającą dotychczasową zastawę na stole przy którym obraduje Rada Miejska, z wody podawanej w butelkach plastikowych na wodę kranową wzbogaconą owocami o walory smakowe podaną w karafkach. Również w trakcie tej sesji, padła informacja inicjująca ten Konkurs, wraz z podaniem celu i założeń.

 

30 października 2017 roku zostały wysłane przez KPWK zaproszenia do szkół z terenu Gminy Krosno Odrzańskie, zachęcające do wzięcia udziału w Konkursie wraz z Regulaminem.

Konkurs został skierowany do młodzieży klas V szkół podstawowych.

Każda szkoła miała za zadanie wytypować do udziału w konkursie jedną klasę, która pod nadzorem opiekuna wykona pracę plastyczną/instalację na dowolnym formacie, o dowolnym kształcie i w technice dowolnej, która miała dotyczyć hasła konkursowego. Praca miała składać się z trzech części:  

PRACA PLASTYCZNA + HASŁO PROMOCYJNE + INSCENIZACJA PRACY

Czas na wykonanie prac konkursowych został określony: od 02 listopada 2017 do 30 kwietnia 2018 r.

Na potrzeby rozstrzygnięcia Konkursu powołano Komisję w składzie:

1. Pani Barbara Groncik ? przedstawiciel Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim

2. Pani Małgorzata Lutycz ? Opara ? instruktor/ plastyk / przewodnik

3. Pan Tomasz Miechowicz ? Dyrektor CAK w Krośnie Odrzańskim

4. Pan Jerzy Szymczak ? społeczny opiekun zabytków / przewodnik

5. Pan Aleksander Kozłowski ? Prezes Zarządu KPWK

 

Do dnia 30 kwietnia 2018r. złożone zostały prace wykonane przez klasy ze szkół:

? Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie Odrzańskim

 

 

Hasło promocyjne: 

ZAMIAST WODY Z PLASTIKU PIJĘ WODĘ Z DOMOWEGO KRANIKU

 

? Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Śląskiej w Wężyskach

 

Hasło promocyjne: 

KROŚNIEŃSKA KRANÓWKA ? MOC ZDRÓWKA!

? Zespół Edukacyjny  w Osiecznicy 

 

Hasło promocyjne: 

KIEDY KROŚNIEŃSKI WODOCIĄG SIĘ ODPALI, WSZYSCY ZDROWI DUZI I MALI.

 

 

08 maja 2018 roku przeprowadzono pierwsze wstępne posiedzenie Komisji Konkursowej w celu weryfikacji kompletności nadesłanych prac do kolejnego etapu konkursu. Wszystkie 3 prace zostały zakwalifikowane.

23 maja 2018 roku odbyło się ostateczne rozstrzygnięcie konkursu, które miało miejsce w Centrum Artystyczno-Kulturalnym Zamek w Krośnie Odrzańskim. Pierwotnie planowano aby konkurs o wodzie, został rozstrzygnięty na wodzie tj. na pokładzie statku Zefir, który z powodu niskiego poziomu wody w Odrze nie dotarł do portu. Na tę uroczystość na godz. 14:00 zaproszenie zostali: Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim, członkowie Komisji Konkursowej, klasy które przygotowały swoje prace konkursowe wraz  z opiekunami oraz dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele lokalnej telewizji ?Krośnieńskie Wydarzenia?.

W wyniku przeprowadzonych prezentacji przez uczniów klas poszczególnych szkół swoich prac, Komisja po dokonaniu oceny zaprezentowanych występów każdej z klas, oceniając w  przypadku pracy plastycznej: nawiązanie do tematyki akcji, pomysłowość, staranność wykonania, walory artystyczne jak również w przypadku hasła promocyjnego: nawiązanie do tematyki akcji, pomysłowość, ogłosiła następujące wyniki:

 

3 miejsce:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie Odrzańskim

Nagroda:  wycieczka do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze w dniu 14.06.2018 r.

 

 

 

 

2 miejsce:

Zespół Edukacyjny  w Osiecznicy

Nagroda:   wycieczka do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze w dniu 14.06.2018 r.

 

1 miejsce:

Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Śląskiej w Wężyskach

Nagroda główna dla klasy:

?Wodna eskapada? - wycieczka do Hydropolis: Centrum nauki i wiedzy o wodzie we Wrocławiu w dniu 21.06.2018 r.

 

Każdy z uczestników otrzymał również indywidualne nagrody: pamiątkowy plecak            eko-gadzetów, a opiekunowie karafki i szklanki do picia wody.

 

Nagroda główna dla szkoły:

 

Nagroda główna:

Źródełko wody pitnej wraz z dystrybutorem umożliwiającym napełnianie butelek i bidonów

W dniu 04.06.2018r. został zamontowany i uroczyście otwarty w Szkole Podstawowej w Wężyskach pierwszy w gminie - zdroik wody pitnej, dostępny dla wszystkich uczniów spragnionych czystej i zdrowej wody kranowej!