Szukaj w serwisie

Newsletter

Ułatwienia dostępu

Rozmiar tekstu:

A- A A+

Aktualności

Remont

Szanowni Państwo!

Wobec prowadzonych prac budowlanych związanych z remontem drogi krajowej nr 29 w ul. Bolesława Chrobrego w Krośnie Odrzańskim stwierdzono nieszczelności istniejącej sieci wodociągowej wybudowanej w roku 1932. Po przeprowadzeniu analizy stanu technicznego tego wodociągu m.in. na podstawie jego awaryjności w latach poprzednich, podjęta została istotna decyzja o natychmiastowym remoncie tego odcinka wodociągu, przy sposobności połączenia robót remontowych sieci wodociągowej z robotami remontowymi drogowymi.

W okresie od 16 października do 3 grudnia 2019r. wyremontowano niespełna 900 mb sieci wodociągowej. Wykonany remont tego odcinka pozwoli uniknąć poważnych awarii związanych z częstymi przerwami w dostawie wody na kilkadziesiąt najbliższych lat, przy dalszym użytkowaniu tej sieci bez nakładów remontowych.

W dniach 2 i 3 grudnia 2019 roku prowadzono prace związane z połączeniem i przepięciem remontowanego stalowego rurociągu, co niestety wymagało wprowadzenia kilkugodzinnych przerw w dostawie wody. Wyłączenie zasilania i użytkowania remontowanego rurociągu, spowodowało występowanie zanieczyszczeń wody.

W związku z zaistniałymi zakłóceniami i odczuwalnymi przez Państwa uciążliwościami w wyniku przeprowadzonych planowanych ww. działań, spółka  KPWK podjęła decyzję o wprowadzeniu rekompensaty za zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków przy najbliższym rozliczeniu w fakturach za miesiąc grudzień dla Odbiorców usług zlokalizowanych przy ulicach:

Bolesława Chrobrego, Wiejska, Wakacyjna, Kopernika 2, Pionierów,
Poprzeczna, Katastralna, Spokojna, Szosa Poznańska 16, Poznańska nr 73 i od nr 96A do nr 110, Gen. Tadeusza Kutrzeby nr 1,3,5,7, Gen. Franciszka Kleeberga nr 14, 11 Listopada nr 17 i nr 19,
m. Kamień nr 10, 11, 11A oraz m. Chyże.

Za powyższe utrudnienia i niedogodności przepraszamy.